Tylko u nas

Najlepsze rozwiązania renomowanych producentów


CONCEPT

Technika sanitarna, grzewcza, instalacyjna

Marka Concept na rynku europejskim od 40 lat. Jest rozpoznawalna szczególnie na rynkach: niemieckim, austriackim, francuskim i czeskim, a jej produkty cieszą się dużym uznaniem w oczach instalatorów, dla których wszystkie te towary są dedykowane. Hurtownie Instal-Konsorcjum są importerem i dystrybutorem towarów oferowanych pod marką Concept na terenie Polski. Ta europejska marka to znak jakości i fachowości, który od 40 lat funkcjonuje na rynku niemieckim, a dzięki zawiązanemu w 2002 roku Europejskiemu Stowarzyszeniu Specjalistycznych Hurtowni Instalacyjnych reprezentowanych przez EDT GmbH, również na innych rynkach.

Dzięki międzynarodowej współpracy pomiędzy organizacjami należącymi do EDT, których większość jest liderem na swoim rynku krajowym, oraz firmami instalacyjnymi i przemysłem, możemy zaproponować Państwu wartościowe towary i innowacyjne rozwiązania.


QIK

Systemy Instalacyjne

Marka QIK powstała w 2004 roku, a jej produkty, składające się na kompletny system instalacyjny, dedykowane są dla instalatorów. Ich innowacyjność oraz wysoka jakość wykonania, plasuje je na wysokiej pozycji wśród produktów instalacyjnych (m.in. rura wielowarstwowa, złączki). System instalacyjny QIK to ściśle powiązany asortyment najwyższej jakości, który przeznaczony jest do instalacji centralnego ogrzewania oraz wody użytkowej. Stanowi go cała gama produktów, poczynając od rury wielowarstwowej, poprzez kształtki, rozdzielacze, materiały montażowe, armaturę wodną grzewczą, aż po narzędzia.

Produkcja tych towarów odbywa się wyłącznie w krajach Unii Europejskiej w starannie wyselekcjonowanych przez Instal-Konsorcjum zakładach produkcyjnych. Głównymi odbiorcami produktów marki QIK są firmy instalacyjne, dla których organizowane są szkolenia, wyjazdy do zakładów produkcyjnych oraz świadczenia wspierające ich działalność. Dystrybucja systemów instalacyjnych QIK prowadzona jest poprzez zrzeszone w Grupie Instal-Konsorcjum hurtownie. Produkty marki QIK przeznaczone są do profesjonalnej sieci sprzedaży, dlatego też nie można zakupić w Internecie oraz w sieciach handlowych.

Marka QIK wielokrotnie otrzymywała nagrody ekspertów branży instalacyjnej, m.in. dwukrotnie wygrywając „Ring Magazynu Instalatora”. W 2010 r. marka QIK została nagrodzona Złotym Medalem Podkarpackiego Rynku Budowlanego.

Marka Viteco to wyjątkowa marka z segmentu premium, oferująca szeroki asortyment instalacji solarnych przeznaczonych dla różnorodnych użytkowników:

→ małe instalacje solarne przeznaczone do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w domach jednorodzinnych,
→ średnie zestawy solarne, zbudowane w oparciu o kolektory słoneczne Viteco, mogą być użyte nie tylko do podgrzewania wody użytkowej, ale również do wsparcia centralnego ogrzewania,
→ duże instalacje solarne mogą być zastosowane w obiektach takich jak: pływalnie, hotele i pensjonaty, szpitale, bloki mieszkalne.

Marka Viteco zaprojektowana została dla osób poszukujących doskonałej jakości produktów za dobrą cenę. Produkty wytwarzane przez producentów z ogromnym doświadczeniem to gwarancja dobrego wykonania i parametrów technicznych oraz skuteczność i pewność rozwiązań na wiele lat.
Zdobyte doświadczenia służą wszystkim rozwiązaniom, równie skutecznie i wydajnie spełniając przy tym obowiązujące normy europejskie pod względem jakości użytych komponentów, bezpieczeństwa użytkowania, bezpieczeństwa dla środowiska i trwałości. W marce Viteco właśnie do tych cech przywiązuje się szczególną wagę.


GAVIA

Grzejniki aluminiowe

Grzejniki aluminiowe Gavia wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium i krzemu, w procesie odlewu wysokociśnieniowego. Powierzchnie zewnętrzne, pokryte są warstwą powłoki antykorozyjnej i lakierowane proszkowo w kolorze białym. Przeznaczone są do instalacji wodnych, centralnego ogrzewaniam systemu zamkniętego i otwartego, wykonanych ze stali, miedzi lub rury wielowarstwowej.
Zaleca się, by współczynnik pH użytej w instalacji wody, mieścił się w zakresie 8-8,5. W przypadku montażu grzejnika w instalacji wykonanej z miedzi, gdy odczyn pH wody nie mieści się w podanym zakresie, zaleca się zastosować inhibitory korozji dopuszczone do stosowania w Polsce.


BERETTA

Gazowe kotły Quadra

Gazowe kotły Quadra marki Beretta, dystrybuowane wyłącznie przez hurtownie Instal-Konsorcjum, to sprawdzone rozwiązania, cieszące się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów. Urządzenia te produkowane są fabryce firmy RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. w Toruniu. Kotły Quadra to kompletne kotłownie, wyposażone również w naczynie zbiorcze, zespół gazowy i zawór bezpieczeństwa. Zastosowanie najwyższego stopnia zabezpieczenia przeciwporażeniowego umożliwia ich dogodny montaż. Aby skrócić czas oczekiwania na ciepłą wodę i wyeliminować przerwy w zasilaniu centralnego ogrzewania, zastosowano wymiennik bitermiczny. Oznacza to możliwość jednoczesnego grzania na potrzeby centralnego ogrzewania, jak i ciepłej wody użytkowej. Po odkręceniu kranu nie trzeba czekać na ogrzanie wymiennika, co skutkuje o wiele wcześniejszym pojawieniem się ciepłej wody.
W celu zapewnienia użytkownikom bezpieczeństwa, kotły Quadra są wyposażone
w urządzenie jonizacyjnej kontroli płomienia, które w przypadku braku płomienia na palniku odcina dopływ gazu. W przypadku nieprawidłowości ciągu kominowego termostat spalin, kontrolujący poprawne ich wydalanie, blokuje kocioł, a termostat granicznej temperatury nie dopuszcza do przegrzania urządzenia.


AVENTURA

Baterie Aventura

Aventura to jedna z najbardziej ekonomicznych serii baterii, dostępnych na polskim rynku. Łączy klasyczny kształt i komfort użytkowania z bardzo atrakcyjną ceną. Niewielkie gabaryty czynią z baterii Aventura optymalne rozwiązanie dla małych łazienek i kuchni. Solidna konstrukcja to efekt zastosowania wysokiej klasy materiałów i dodatkowych wzmocnień, zapobiegających uszkodzeniom.
Linia Aventura produkowana jest przez jednego z liderów rynku armatury sanitarnej w Polsce, spółkę Armatura Kraków. Baterie Aventura dostępne są w sieci hurtowni Instal-Konsorcjum.